124 Görüntülenme
Mucize Aynalar İzle
8.3 IMDB Puanı

Mucize Aynalar İzle

Kategori
Tolga Örnek'in yönetmenliğini üstlendiği ve senaryosunu kaleme aldığı Mucize Aynalar, Aziz Nesin'in 6 farklı hikayesinden esinlenerek komedi türünde beyazperdeye aktarılan bir filmdir. Özgün görsel grafikleri ve renkli temasıyla gerçeklikle olağanüstülüğü ustalıkla harmanlayarak film eleştirmenlerinden tam not almayı başarmıştır.
Mucize Aynalar Konusu
İnsanların hayallerini gerçekleştirmek için mücadele ettikleri ve yaşamın güzelliklerini fark etmeden ilerledikleri pek çok hikâye mevcuttur. Bu konuyu başarıyla ele alan film, hayalleri için çabalayan ve bazı zamanlarda zorluklarla karşılaşan insanların yaşamlarına ışık tutar. Aynı zamanda güzellikleri görememekten kaynaklanan önemli kayıpları da ele alır. Eserde Şahap Cenabettin, amatör bilim adamı olarak bilinen biri olarak insanların hayallerini gerçeğe dönüştüren mucizevi bir ayna icat eder.
Proje, çeşitli hayat hikayelerine sahip olan kişilerin yollarının kesiştiği ve seyircilere trajikomik anlar yaşatan sahnelere de ev sahipliği yapar. İzleyiciyi rüyalarını takip eden ve yaşamın zorluklarıyla başa çıkmaya çalışan karakterlerin dünyasına dahil ederek onlara empati kurma fırsatı sunar. Aynı zamanda yaşamdaki güzellikleri görememekten kaynaklanan potansiyel kayıplara da dikkat çekerek farkındalık oluşturur.
Mucize Aynalar Oyuncu Kadrosu
Yapımda başrol Şahap Cenabettin'e hayat veren Cengiz Bozkurt’a Şebnem Bozoklu ve Boran Kuzum gibi yetenekli oyuncular eşlik eder., Eren Demirbaş, İştar Gökseven, Zerrin Sümer ve İdil Fırat gibi usta sanatçılar da kadroyu güçlendiren önemli isimler arasında yer alır.