59 Görüntülenme
Truva Film İzle
7.3 IMDB Puanı

Truva Film İzle

(Truva)
Kategori
Tüm zamanların en çok izlenen tarihi savaş filmlerinden Truva, İlyada destanında anlatılan bir hikâyeyi konu alır. Milattan önce 1250 yılında geçen projenin yönetmenliğini tarihi dram ve epik aksiyon filmleriyle tanınan Wolfgang Petersen üstlenir. Başrollerinde Hollywood’un efsane yıldızlarından Brad Pitt ve Eric Bana’nın yer aldığı proje, başarılı oyuncu performansları, kostümleri ve yüksek bütçeli prodüksiyon tasarımıyla dikkat çekmeyi başarır. Mitolojik bir hikâyeyi tarihi bir destana dönüştüren eseri Truva Film İzle seçeneğiyle izleyebilirsiniz.

Ustalıklı aksiyon ve dövüş sahneleriyle sinema tarihine kazınan prodüksiyonun senaryosu, ise kült dizi Game of Thrones’un yaratıcılarından David Benioff imzası taşır. Oyuncu kadrosunda Orlando Bloom, Brian Cox, Sean Bean ve Diane Kruger gibi yıldızların da yer aldığı yapım 497.4 milyon dolarlık büyük bir gişe başarısı elde etmiştir.
Truva Film Konusu
Bronz Çağının sonlarına doğru geçen hikâyede ünlü Truva savaşı konu edilir. Prens Paris, Sparta Kraliçesi Helen’i kendisiyle Truva’ya gelmesi için ikna eder. Kocası Menelaus'un bırakan ve Paris’le birlikte giden Helen, büyük bir savaşa başlatır. Karısını geri almak için kardeşi Agamemnon’dan destek isteyen Menelaus, Truva’ya saldırmaya karar verir. Çatışmayı Ege Denizi’ni almak için bir fırsat olarak değerlendiren Agamemnon, kahraman savaşçı Aşil’in de yardımıyla saldırıyı başlatır ve 50.000 Yunanlı askerin bulunduğu 1000 gemi kente doğru harekete geçer. Ancak asla yenilmeyen efsane şehri ele geçirmek o kadar kolay olmayacaktır.