76 Görüntülenme
Mustang Film İzle
7.6 IMDB Puanı

Mustang Film İzle

Kategori
Mustang; Türk, Fransız, Alman ve Katar ortak yapımı olan ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar almayı başaran bir projedir. Vizyona girdiği tarihten itibaren önemli sinema otoriteleri tarafından takdir görmeyi başarmıştır.
Karadeniz’in ufak bir kasabasında yaşayan kız kardeşlerin öyküsünü konu alan yapımın yönetmen koltuğunda başarılı isim Deniz Gamze Ergüven yer alır. 2015 yılında beyazperdede seyirciyle buluşan projenin yapımcılığını Charles Gillibert üstlenmiştir. Proje, Altın Küre “En İyi Yabancı Dilde Film” ödülünü almaya hak kazanmıştır. Ayrıca Saraybosna Film Festivali’nde “Saraybosna’nın Kalbi” ödülünü de almayı başarmıştır. . Bol ödüllü yapımı Mustang film izle seçeneğiyle seyredebilirsiniz.
Filmin Konusu
Prodüksiyon, Karadeniz’in küçük bir beldesinde yaşayan Lale, Nur, Ece, Selma ve Sonay isimli 5 kız kardeşin ailelerine ve düzene karşı verdikleri mücadeleyi anlatır. Kızların erkek arkadaşları ile oynadıkları bir oyun nedeniyle haklarında dedikodular çıkar. Bu sebeple aileleri tarafından baskı görerek erken yaşta evlendirilmek istenir ancak kardeşlerin bu kararı kabul etmeye niyetleri yoktur ve özgürlükleri için ellerinden geleni yaparlar.
Oyuncu Kadrosu
Projede başrollere Güneş Şensoy, Doğa Doğuşlu, Elit İşcan, Tuğba Sunguroğlu ve İlayda Akdoğan hayat vermiştir. Ayberk Pekcan, Erol Afşin gibi isimler de film kadrosunda yer alan oyuncular arasındadır. Oyuncular, filmdeki performansları ile 21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri “Seçici Kurul Özel Ödülü”’ne layık görülmüştür.