46 Görüntülenme
Gündüz Güzeli (Belle de Jour) İzle
7.6 IMDB Puanı

Gündüz Güzeli (Belle de Jour) İzle

Kategori
Yapım, Fransız yazar Joseph Kessel’in 1928 yılında kaleme aldığı romandan uyarlanarak beyazperdeye aktarılmıştır. Modern zamanların en iyi bilinen erotik yapımı Gündüz Güzeli (Belle de Jour), cinselliğin fiziki boyutu yerine hayalgücünün derinliklerindeki etkisini izleyenlere aktarıyor. Senaristliğini ve yapımcılığını Luis Buñuel’in üstlendiği, senaryoda başarısının diğer yarısına ortak Jean-Claude Carrière’e ait olan yapım, 1967 yılında Venedik Film Festivali’nde kazandığı Altın Ayı ödülüyle başarısını tasdiklemiştir. Gündüz Güzeli izle seçeneğiyle keyifli yapıma ortak olabilirsiniz.
Gündüz Güzeli Konusu (Belle de Jour) Konusu
Genç ve güzelliğiyle göz kamaştıran Severine, kocası Pierre ile birlikte görünürde mutlu bir evlilik yaşar. Başarılı bir cerrah olan Pierre, çoğu kadının hayalini süsleyen yakışıklı bir adamdır ve karısı için birçok olanak sağlar. Ancak Severine, zaman içerisinde kocasından uzaklaşır. Çocukluk travmalarının etkisi gün yüzüne çıkarken içinde yaşadığı çatışmaya, yakın bir arkadaşıyla hayat kadınları hakkında yaptıkları konuşmadan sonra yenik düşer. Burjuvazinin lüks olanaklarıyla herkesin gıpta ettiği lüks hayat yerine bir hayat kadını olmayı tercih eden Severine’in hikayesine Gündüz Güzeli (Belle de Jour) İzle seçeneğiyle eşlik edebilirsiniz.
Gündüz Güzeli Oyuncuları
Catherine Deneuve, dışarıdan bakılınca naif ve saf gözüken ama iç dünyasındaki arzularla yanıp tutuşan Severine’e hayat veriyor. Donuk oyunculuğuyla rolü iyi taşıyan Deneuve, BAFTA’da en iyi kadın oyuncu ödülüne aday gösterilmiştir Fransız sinema dünyasında önemli yerleri olan Pierre Clémenti, Jean Sorel, Micheal Piccoli, Françoise Fabian gibi isimler de projede yer almıştır.