5,496 Görüntülenme
Eflatun Yerli Film İzle
8.3 IMDB Puanı

Eflatun Yerli Film İzle

22 Mart 2024 tarihinde vizyona girecek olan Eflatun’un yönetmen koltuğunda Cüneyt Karakuş yer alır. Kendisi aynı zamanda senaryo ekibinin de de yer alır. Dram ve Romantik türündeki eser, 1 saat 43 dakikadır. Yönetmenin ilk uzun metraj denemesi olan Eflatun’un yapımcılığını Karakuş Film üstlenmiştir. Hem Türk hem de dünya sinemasından eserlerin yarışacağı 11'inci Antakya Uluslararası Film Festivali'nde adaydır. Hikaye, görme yetisini yitiren bir kadının, sesine aşık olduğu adamla aralarında geçen romantik ilişkiyi konu alır.
Oyuncu Kadrosu
Eflatun filmi, sadece sürükleyici bir hikayeye ve etkileyici bir atmosfere sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda alanında kendini kanıtlamış isimlerden oluşan oyuncu kadrosuyla da dikkat çeker. Senaryo, İrem Helvacıoğlu, Kerem Bürsin ve Nazan Diper gibi deneyimli oyuncuları bir araya getirerek izleyiciye unutulmaz bir seyir keyfi vadeder.
Film Konusu
Eflatun sinema filmi Oflaz ve Eflatun karakterleri üzerinden ilerler. Görme yetisini küçük yaşta kaybeden genç kız, babasının desteği sayesinde öğrendiği ses ve gölge oyunlarıyla yaşama tutunur. Geçiminiyse ailesinden kalan saat tamircisinde çalışarak sağlar. Gerçek ile hayalin iç içe geçtiği dünyasında yaşadığı zorluklar beyaz perdeye yansır. Onun alışageldiği yaşamı, yağmurlu bir havada kendisine şemsiye emanet eden Oflaz’ın sesine hissettiği aşkla değişir. Senaryosunun duygusal derinliği ve karakter odaklı anlatımı sayesinde Türk melodram sinema filmleri arasında yankı uyandıracağı düşünülür.