55 Görüntülenme
Dokuz Buçuk Hafta 1986 İzle
5.9 IMDB Puanı

Dokuz Buçuk Hafta 1986 İzle

(Nine 1/2 Weeks)
Kategori
Başrollerinde Hollywood’un sevilen oyuncularından Kim Basinger ve Mickey Rourke’un yer aldığı Dokuz Buçuk Hafta, Elizabeth isimli bir kadının yaşadığı tutku dolu ilişkiye odaklanır. Erotik-romantik dram türündeki 1986 yapımı eser, New York’un şaşalı atmosferi ve kalabalık sokaklarında geçen bir öykü ele alır. 80’ler Amerikan sinemasının sevilen yapımlarından olan projeyi Dokuz Buçuk Hafta 1986 izle seçeneğiyle seyredebilirsiniz.

Yönetmenliğini Fatal Attraction ve Lolita gibi sınırları zorlayan projeleriyle bilinen Adrian Lyne’nın üstlendiği eser, Ingeborg Day’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Heyecan ve tutku dolu hikâyesiyle öne çıkan filmin senaryosu ise Patricia Louisianna Knop, Sarah Kernochan ve Zalman King tarafından kaleme almıştır. Seneler içinde kültleşerek büyük bir hayran kitlesi edinen prodüksiyon, ilk çekildiğinde vizyona girememiştir. Bazı bölümleri çıkarılarak yeniden kurgulanan film, 1986 yılında ilk defa MGM stüdyoları tarafından dağıtılmıştır. Çarpıcı ve cesur sahneleriyle dikkat çeken projeye Dokuz Buçuk Hafta İzle altyazılı seçeneğiyle konuk olabilirsiniz. .
Dokuz Buçuk Hafta Konusu
Elizabeth isimli genç bir kadın, New York’un merkezinde yer alan bir sanat galerisinde çalışır. Bir gün John ismindeki tehlikeli ve gizemli bir adamla karşılaşan Elizabeth, aşık olur ve tutkulu bir ilişkiye başlar. John-Elizabeth arasındaki romantik ve cinsel ilişki dokuz buçuk hafta sürecek ve oldukça ateşli bir hale bürünecektir. Uzun süredir gerçek aşkı arayan genç kadın, git gide kendini oldukça gerilim dolu bir atmosferin içinde bulur.