79 Görüntülenme
Dilber Ay Film İzle
6.0 IMDB Puanı

Dilber Ay Film İzle

Yönetmenliğini Ketche adıyla bilinen Hakan Kırkavaç’ın senaristliğini ise Kamuran Süner’in üstlendiği Dilber Ay filminde sanatçının acıklı yaşam öyküsü, izleyenleri hüzünlendiren başarılı sinematografisi ile öne çıkar. 2019 yılında hayatını kaybeden sanatçının hayat hikayesi, çocukluğundan sahne hayatına kadar olan detaylarla işlenerek izleyenleri etkileyen başarılı bir yapıt olarak karşımıza çıkar. Şarkıcının hayatının dramatik kesitleri, sanatsal açıdan yükselişi ve konu örgüsündeki başarılı geçişler seyirciyi etkilemeyi başarır. Gerçek hayat hikayelerine ilgi duyanlar için mutlaka izlenmesi gereken alternatifler arasında yer alan yapıma “Dilber Ay film izle" seçeneğiyle erişebilirsiniz.
Filmin Konusu
Kahramanmaraş’ta sekiz çocuklu bir ailede dünyaya gelen sanatçı, 13 yaşındayken kendisinden yaşça bir adamla para karşılığında evlendirilir. Evlenip çocuk sahibi olan ve hayatı acılarla dolu geçen Dilber Ay’ın en büyük hayali şarkı söylemektir. Yaşadığı tüm şiddet ve baskılar sonucunda TRT’den gelen teklif doğrultusunda “Maraş’tan Bir Haber Geldi (Merik)” türküsü ile müzik kariyerine başlar. Projede şarkıcının yaşamının son 10 yılı dahil edilmemiş olsa da her bir sahnede duygulanmanız mümkündür.
Oyuncu Kadrosu
Adana, Sakarya ve İstanbul şehirlerinde çekilen filmin oyuncu kadrosunda birbirinden başarılı oyuncular yer almaktadır. Büşra Pekin, Zeliha Kendirci, Deniz Hamzaoğlu ve Selen Uçer gibi oyuncular filmde başrollere hayat veren isimler arasındadır. Sanatçının gençlik yıllarını Zeliha Kendirci, ilerleyen yaşlarını ise Büşra Pekin canlandırmıştır.