100 Görüntülenme
Dayı Bir Adamın Hikayesi İzle
6.1 IMDB Puanı

Dayı Bir Adamın Hikayesi İzle

Dram türünün en iyi örneklerinden olan Dayı: Bir Adamın Hikayesi, çevresi tarafından değer gören bir kabadayının yaşamını odak noktasına alır. Henüz küçük yaşlardayken adalet, merhamet ve cesareti hayatının merkezine koyan ana karakterimiz, ailesinin zoruyla İstanbul’a göçerek bir süre hemşehrisi olan Seyfi’nin kahvehanesinde çalışır. Her şey yolunda giderken yaşadığı sorunlar, adamı kabadayı dünyasıyla tanıştıracaktır.
Oyuncu Kadrosu
Yönetmen ve yapımcılık koltuğunda Uğur Bayraktar’ın yer aldığı filmin başrol karakterine yine hem Ezel hem de Sevda Kuşun Kanadında dizileri ile tanınan Ufuk Bayraktar hayat verir. Oyuncu kadrosu arasında ise başarılı aktris Gizem Karaca ve Ahmet Varlı gibi isimler yer alır.
Dayı Bir Adamın Hikayesi Konusu
Dayı Bir Adamın Hikayesi, köyden göçerek kabadayı aleminin zirvesine çıkan Cevahir’in öyküsünü ele alır. Cevahir; çocukluğunda dahi adalet, cesaret ve merhamet duygularına çok önem veren birisidir ancak aşırı haylaz olması nedeniyle ailesini bir türlü memnun edemez. Bu nedenle onu, henüz gençlik çağındayken İstanbul’a çalışmaya gönderirler.
Cevahir, şehre yeni yerleştiği zamanlarda köylüsü Seyfi’nin dükkanında iş hayatına atılır. Her şey yolunda giderken kahvehanede karıştığı olaylarla birlikte kabadayı dünyasının kapılarını aralar. Henüz toy olmasına rağmen özverisi ve değerleri sayesinde kısa bir süre içerisinde içinde bulunduğu alemin zirvesine çıkar. Bu sayede tüm hayatı sonsuza dek yeniden şekillenmiş olur.