38 Görüntülenme
Çölde Çay İzle
6.7 IMDB Puanı

Çölde Çay İzle

(The Sheltering Sky)
Kategori
Yapım, Paul Bowles’ın 1949 yılında yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Yönetmenliğini Bernardo Bertolucci’nin üstlendiği film, sıra dışı evli bir çifti konu alır. Yapım, ilişkilerini canlandırmak üzere seyahate çıkan Kit ile Port’un yolculuklarına yansıyan içsel travmalarını beyazperdeye taşımıştır.
Ana karakterlerin ilişkilerini irdelemek üzere yaptıkları yolculuk, kendi benliklerine yol almaya dönüşür. Prodüksiyon, çöl sahneleriyle farklı kültürel yapıdaki ülke yansımasını işlerken, çiftin duygusal iniş çıkışlarıyla da aslında kendilerine yabancı olduklarını aktarır. Karakterlerin içsel hesaplaşmalarını yansıtan heyecan dolu sahnelere Çölde Çay izle adımıyla ortak olabilirsiniz.
Çölde Çay Filmi Konusu
Film, evliliklerinde sorun yaşayan Amerikalı bir çiftin hikayesine odaklanır. İlişkilerinde sorun yaşayan çift, evliliklerini kurtarmak için II. Dünya Savaşı’ndan sonra Afrika kıtasına yolculuğa çıkar. Ancak yaptıkları sıkıntılı yolculuk aralarının daha çok açılmasına sebep olur. Ayrıca çölde yaşadıkları zorluklar da onları birbirinden iyice uzaklaştırır. Fas’ın Tanca limanına gezgin olarak giden Kit ve Port Moresby çifti, evliliğin farklı yüzüyle karşılaşır.
Çölde Çay Filmi İzle Oyuncu Kadrosu
1990 yılında vizyona giren drama türündeki İngiltere menşeli filmin oyuncu kadrosunda Campbell Scott, Debra Winger, Jill Bennett, John Malkovich ile Timothy Spall gibi başarılı isimler yer alır. Prodüksiyonun senaristi, Mark Peploe ile yönetmenliğini yapan Bernardo Bertolucci’dir. Kurgusu ise Gabriella Cristiani’ne aittir. Çiftin yaşadığı dramatik olaylara Çölde Çay altyazılı izle seçeneğiyle misafir olabilirsiniz.