94 Görüntülenme
Çizgili Pijamalı Çocuk Film İzle
7.7 IMDB Puanı

Çizgili Pijamalı Çocuk Film İzle

Film, 2. Dünya Savaşı’nın karanlık günlerinde aydınlığı bulmaya çalışan iki çocuğun hikayesini anlatır. Dram ve savaş türündeki en çarpıcı yapımlardan olan eserin yönetmenliğini Mark Herman üstlenir. 2008 yılında izleyiciyle buluşan başyapıt, izleyicilerden oldukça fazla olumlu yorum da almayı başarmıştır.
Oyuncu Kadrosu
Eser, dünyanın en büyük sorunlarından biri olan savaş ve ayrımcılığın çocukların gözünde nasıl yer edindiğini bütün çıplaklığıyla gözler önüne serer. Filmin ana kahramanları olan çocuklara Asa Butterfield ve Jack Scanlon hayat verir. Bu ikiliye David Thewlis, Rupert Friend ve Vera Farmiga gibi deneyimli isimler de eşlik eder.
Çizgili Pijamalı Çocuk Konusu
John Boynenin aynı adlı romanından uyarlanan Çizgili Pijamalı Çocuk, Berlin’den ayrılıp Polonya’ya taşınan 8 yaşındaki Bruno ve Shumel’in öyküsünü anlatır. Bruno; annesi, ablası ve SS Komutanı olan babasıyla birlikte Yahudilerin esir tutulduğu kampın yakınlarına taşınır. Bruno, etrafta gezinirken Shumel adında çizgili pijamalı bir Yahudi çocukla tanışır. Zaman içinde bu çocuklar tel örgüler arasında büyük bir bağ kurar.
Başrolümüz, Shumel’in ve kamptakilerin durumunu tam olarak anlayamaz. Savaşın, insanlık dışı uygulamaların çarpıcı bir şekilde ele alındığı bu etkileyici hikaye, dramatik ve sarsıcı sahnelere ev sahipliği yapar. Tarihin acılarla dolu öykülerinden birini masum bir çocuğun gözünden anlatan Çizgili Pijamalı Çocuk filmi, eleştirmenlerden olumlu tepkiler alan yapımlar arasına girmiştir.