28,800 Görüntülenme
Atatürk 1881 – 1919 2. Film İzle
8.9 IMDB Puanı

Atatürk 1881 – 1919 2. Film İzle

Biyografi ve tarih türünde öne çıkan Atatürk 1881-1919 (2), ilk filmin devamı niteliğinde kurtuluş mücadelesine ışık tutar. Olayları Mustafa Kemal’in gözünden sunan yapım, Çanakkale Savaşı’na ve 1919 senesine kadar uzanan süreci ele alır. Farklı cephelere yayılan zorlu Milli Mücadele süreci, ulu önderimizin üstün askeri zekası ve kararlı silah arkadaşlarıyla mutlak zafere yaklaşır.

Atatürk II: 1881-1919’un yönetmen koltuğunda ilk yapımda olduğu gibi Mehmet Ada Öztekin yer alır. Filmin başrol karakteri olan başkomutan Atatürk’ü başarılı aktör Aras Bulut İynemli canlandırır. Alçıtepe kahramanı olarak da bilinen başarılı komutan Kazım Karabekir’e ise Alican Baslas hayat verir. Milli Mücadele için kritik bir dönemi ele alan eser, 19 Nisan 2024 tarihinde vizyona girdi.
Filmin Konusu
Gelibolu cephesi üzerinde büyük bir savaş veren Mustafa Kemal’i çok daha zorlu sınavlar bekliyordur. Farklı cephelerde Sovyet Rusya ve İngiltere’ye karşı mücadele edecek olan başarılı asker, I.Dünya Savaşı’nda düşmana yenik düşmeyen tek Osmanlı subayı olarak anılacaktır. Bununla birlikte İstanbul’a geri dönüş yaptığı vakit karşılacağı manzara hiç de iç açıcı değildir. Film, Mustafa Kemal için zorlu olarak değerlendirilen cephelerde kazandığı zaferleri ele alır. Ayrıca İtalyan bir aileden gelen Madam Corinne ile yaşadığı tutkulu aşkı gözler önüne serer. Milli Mücadele’ye liderlik etme yolunda attığı güçlü adımlara ayna tutar.