45 Görüntülenme
İki Gözüm Ahmet Sürgün
4.6 IMDB Puanı

İki Gözüm Ahmet Sürgün

Kategori
İki Gözüm Ahmet Sürgün, sanatçı Ahmet Kaya’nın müzik alanındaki kariyerini ve hayatını konu alan biyografi türünde bir filmdir. Yapım, sanatçının hem özel hem de profesyonel hayatındaki yönlerini yansıtır. Usta oyuncuların başarılı performanslarıyla İki Gözüm Ahmet Sürgün, keyifli ve dramatik keyfi sunar.
İki Gözüm Ahmet Sürgün Konusu
Ahmet Kaya'nın hikayesi, tozlu sokaklardan doğan bir destanın öyküsüdür. 1957 yılında Malatya'nın daracık sokaklarında küçük bir çocuğun tavuklarının arasında bile müziğin sesini duyduğu bir başlangıç yapar. Babasının hediye ettiği saz, onu müziğin büyülü dünyasına adım atmaya yönlendirir. İşte o anda bir tutkunun tohumları eker. Bu tutku zamanla onu İstanbul'un kalabalık sokaklarına, Türkiye'nin en parlak müzik yıldızlarının arasına taşır.
Ahmet Kaya'nın şöhrete kavuşması çok da kolay olmaz. Müzikleriyle milyonlara keyif vermeyi başarmış ve bazı kesimlerde tartışma yaratarak ses getirmiştir. Kiminin tutkuyla sevdiği kiminin de nefretle hor gördüğü bu sanatçı kişilik müziğe olan ilgisini her zaman sürdürür. Öyle ki hayattaki güçlü inancı bu alana yönelik olur. Söz ve melodilerin ötesindeki şarkıları aslında derin bir öykü, duygu ve mesajı aktarır.
İki Gözüm Ahmet Sürgün Oyuncuları
İki Gözüm Ahmet Sürgün, usta oyuncularla gerçekçi ve başarılı performanslara izleyicilere sunulur. Biyografi niteliğinde olan filmde başrol Özgür Tüzer’dir. Ahmet Kaya’yı en iyi şekilde canlandıran oyuncu, izleyicileri etkilemeyi başarır. Oyuncu kadrosunda Serdar Orçin, Yelda Reynaud, Kemal Topal, Aleyna Soler, Metin Yıldız, Alev Oraloğlu, Aleyna Solaker, Gani Rüzgar Şavata gibi başarılı isimler de yer alır.