86 Görüntülenme
Çingene Kızı İzle

Çingene Kızı İzle

Kategori
Zeugma Müzesi’nde yaşanan bir hırsızlık olayının etrafında şekillenen Çingene Kızı, 2024 yılında çekimleri tamamlanmış yerli komedi filmidir. Film, Amerika’dan Gaziantep’e getirilen mozaiğin çalınmasının ardından yaşanlar olayları konu edinir. Karanlık ve ıssız bir odada oldukça titiz bir şekilde bakılan eserin kaybolmasının ardından yaşanan gizemli olaylar izleyicilere komik bir şekilde aktarılır. Çingene Kızı izle seçeneği üzerinden yapım hakkında merak edilenleri öğrenebilir, online olarak takılma sorunu yaşamadan izleyebilirsiniz.
Çingene Kızı Film Konusu
Çingene Kızı, 1997-1998 yıllarında Gaziantep’te bulunan ve gizemi hala çözülemeyen bir eserdir. Nizipli ilçesinin Fırat Nehri kıyısında ortaya çıkan mozaik, şehrin kültürel değerlerini taşır. Oldukça çarpıcı bir hikayesi bulunan eserin MS. 2. yüzyıla ait olduğu tahmin edilmektedir. Yapımında kullanılan tekniklerle Mona Lisa’ya benzetilen eseri konu edinen film, çalınan portrenin ardından yaşanan olayları komik bir şekilde ele alır.
Oldukça değerli olan bu eserin Amerika’ya getirilerek Gaziantep’te bulunan Zeugma Müzesi’nde sergilenmesi birçok kişiyi heyecanlandırır. Müdür Esra ve güvenlik görevlisi olarak çalışan Zeki, eseri korumak için ellerinden geleni yaparlar. Hiç beklenmedik anda yaşanan hırsızlık olayının ardından yaşananlar, çarpıcı şekilde ele alır.
Oyuncu Kadrosu ve Çıkış Tarihi
Yönetmen koltuğunda Kamil Çetin’in oturduğu yapımın hikayesini Cavidan Balcı yazmıştır. 10 Mayıs 2024 tarihinde vizyona giren filmde güvenlik görevlisi Zeki rolünü başarıyla oynayan İnan Ulaş Torun’a Esra müdürü canlandıran Aysel Nazim eşlik etmiştir. Çingene Kızı’nın geri kalan oyuncu kadrosunda ise Altan Erkekli, Zeynep Gülmez, Orhan Aydın gibi ünlü isimler vardır.